Hyalosan


Zdravotnícke pomôcky a kozmetika radu Hyalosan obsahujú biologicky účinnú kyselinu hyaluronovú, prípadne tiež i kyselinu mliečnu. Kyselina hyaluronová je dôležitou prirodzenou súčasťou radu tkanív ľudského tela vrátane kože a slizníc. V prostredí pošvy vytvára ochranný gél, ktorý bezprostredne chráni a zvlhčuje sliznicu, podporuje prirodzené mechanizmy zvlhčenia vaginálnej sliznice a urýchľuje prirodzený proces jej regenerácie. Pôsobí tiež preventívne proti stenčeniu vaginálnej sliznice a podporuje jej obnovu v období prirodzenej alebo chemoterapiou či chirurgickým zákrokom vyvolanej menopauzy. Kyselina mliečna je za fyziologických podmienok produkovaná baktériami, ktoré kolonizujú vaginálnu sliznicu. Zaisťuje kyslé prostredie pošvy, ktorým spätne podporuje rast tejto prirodzenej bakteriálnej mikroflóry a zároveň vytvára nepriaznivé podmienky pre výskyt nežiaducich mikroorganizmov.


Hyalosan vaginálne čapíky

Zdravotnícka pomôcka
 

HYALOSAN vaginálne čapíky udržujú prirodzene vlhké prostredie vaginálnej sliznice.

Používajú sa na podporu regenerácie a obnovu prirodzeného stavu vaginálnej sliznice pri ťažkostiach spôsobených:

  • vaginálnou suchosťou spojenou s hormonálnymi zmenami vo všetkých fázach života ženy, predovšetkým v období menopauzy, po pôrode, pri dojčení, po chemoterapii a rádioterapii, či gynekologických operáciách,
  • atrofiou vaginálnej sliznice a epitelu, prejavujúcej sa svrbením, pálením, začervenaním.

Pomôcka je určená na použitie laickými osobami – dospelými ženami.
 

Ingredients: Sodium Hyaluronate (min. 0.25 %), Tocopherol, Centella Asiatica, Malva Sylvestris, Chamomilla Recutita, Melaleuca Alternifolia, Silica, Hydrogenated C12-18 Triglycerides.

Prečítajte si pozorne návod na použitie.E-shop
1 balenie obsahuje 10 vaginálnych čapíkov s obsahom kyseliny hyaluronovej


Hyalosan vaginálny gél

Zdravotnícka pomôcka
 

HYALOSAN vaginálny gél s kyselinou hyaluronovou udržuje prirodzene vlhké a vďaka obsahu kyseliny mliečnej mierne kyslé prostredie vaginálnej sliznice.

Používa sa na podporu regenerácie a obnovu prirodzeného stavu vaginálnej sliznice pri ťažkostiach spôsobených:

  • vaginálnou suchosťou spojenou s hormonálnymi zmenami vo všetkých fázach života ženy, predovšetkým v období menopauzy, po pôrode, pri dojčení, po chemoterapii a rádioterapii, či gynekologických operáciách,
  • atrofiou vaginálnej sliznice a epitelu, prejavujúcej sa svrbením, pálením, začervenaním.

Gél je možné použiť aj ako lubrikačný gél pri nedostatočnom zvlhčení pri pohlavnom styku.
Pomôcka je určená na použitie laickými osobami – dospelými ženami.
 

Zloženie: Sodium Hyaluronate (min. 0,05 %), Lactic Acid (min. 0,1 %), Glycerin, Hydroxyethylcellulose, Sodium Benzoate, Aqua.

Prečítajte si pozorne návod na použitie.E-shop
10 túb s aplikátorom á 7,5 ml


Hyalosan lubrikačný gél s kyselinou hyaluronovou

Zdravotnícka pomôcka
 

HYALOSAN lubrikačný gél s kyselinou hyaluronovou je zdravotnícka pomôcka určená na lubrikáciu sliznice vedúcej k:

  • odstráneniu nepríjemných pocitov pri nedostatočnej lubrikácií sliznice,
  • uľahčeniu merania rektálnej teploty alebo zavedeniu tampónu do pošvy.

Pomôcka je určená na použitie laickými osobami – dospelými mužmi i ženami alebo na použitie zdravotníckymi pracovníkmi pri meraní teploty.
Môže sa použiť spoločne s kondómom.
 

Zloženie: Sodium Hyaluronate (min. 0,05 %), Glycerin (min. 3 %), Propylene Glycol (min. 4 %), Benzoic Acid, Hydroxyethylcellulose (min. 1,5 %), Aqua (min. 85 %).

Prečítajte si pozorne návod na použitie.E-shop
50 ml


Hyalosan intimní mycí gel

Jemný umývací gél s kyselinou hyaluronovou a šetrnými aktívnymi umývacími látkami na každodennú starostlivosť o intímne partie ženy. Gél je určený na pravidelnú intímnu hygienu a vďaka obsahu kyseliny mliečnej udržuje prirodzené pH intímnych partií.

Hyalosan umývací gél nevysušuje, ale naopak účinkom kyseliny hyaluronovej upokojuje a zanecháva pokožku dokonale čistú, jemnú a prirodzene hydratovanú. Nevyhnutný pomocník na intímny komfort každej ženy.

Ingredients: Aqua, Sodium Cocoamphoacetate, Lauryl Glucoside, Glycerin, Lactic Acid, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Chlorhexidine Digluconate, Sodium Hyaluronate, Parfum, Potassium Sorbate, CI 17200.


E-shop
200 ml


Hyalosan intímna umývacia pena pre ženy

Jemná umývacia pena s kyselinou hyaluronovou, extraktom z dubovej kôry a šetrnými aktívnymi umývacími látkami na každodennú starostlivosť o intímne partie ženy (vhodné aj v období šestonedelia). Pena je určená na pravidelnú intímnu hygienu a vďaka obsahu kyseliny mliečnej udržuje prirodzené pH intímnych partií. Dubová kôra má sťahujúce účinky na pokožku, čím urýchľuje jej prirodzenú regeneráciu.

Nevysušuje, ale naopak účinkom kyseliny hyaluronovej upokojuje a zanecháva pokožku dokonale čistú, jemnú a prirodzene hydratovanú.

Nevyhnutný pomocník na intímny komfort každej ženy.

Ingredients: Aqua, Sodium Cocoamphoacetate, Cocamidopropyl Betaine, Alcohol denat., Quercus Robur Bark Extract, Panthenol, Lactic Acid, Polysorbate 20, Hamamelis Virginiana Leaf Extract, Propylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum.


E-shop
150 ml