Hyalosan


Zdravotnícke pomôcky a kozmetika radu Hyalosan obsahujú biologicky účinnú kyselinu hyaluronovú, prípadne tiež i kyselinu mliečnu. Kyselina hyaluronová je dôležitou prirodzenou súčasťou radu tkanív ľudského tela vrátane kože a slizníc. V prostredí pošvy vytvára ochranný gél, ktorý bezprostredne chráni a zvlhčuje sliznicu, podporuje prirodzené mechanizmy zvlhčenia vaginálnej sliznice a urýchľuje prirodzený proces jej regenerácie. Pôsobí tiež preventívne proti stenčeniu vaginálnej sliznice a podporuje jej obnovu v období prirodzenej alebo chemoterapiou či chirurgickým zákrokom vyvolanej menopauzy. Kyselina mliečna je za fyziologických podmienok produkovaná baktériami, ktoré kolonizujú vaginálnu sliznicu. Zaisťuje kyslé prostredie pošvy, ktorým spätne podporuje rast tejto prirodzenej bakteriálnej mikroflóry a zároveň vytvára nepriaznivé podmienky pre výskyt nežiaducich mikroorganizmov.


Hyalosan vaginální čapíky

Zdravotnícka pomôcka
 

Hyalosan vaginálne čapíky s kyselinou hyaluronovou udržujú prirodzene vlhké prostredie vaginálnej sliznice. Používajú sa na podporu regenerácie a obnovu jej prirodzeného stavu pri ťažkostiach spôsobených vaginálnou suchosťou a atrofiou vaginálnej sliznice.


Dávkovanie:
1 vaginálny čapík denne po dobu 10 dní alebo podľa odporúčaní vášho lekára.

Pri liečbe vaginálnej suchosti, spôsobenej menopauzou, aplikujte prvých 10-20 dní 1 vaginálny čapík denne, ako následnú dlhodobú liečbu potom 1 vaginálny čapík 2krát týždenne. Hyalosan vaginálne čapíky sú určené len na vaginálne použitie.

Nepoužívajte, ak je obal porušený. Nepoužívajte po uplynutí dátumu spotreby uvedeného na obale. Ukladajte mimo dosahu detí.Ingredients: Sodium Hyaluronate, Tocopherol, Centella Asiatica, Malva Sylvestris, Chamomilla Recutita, Melaleuca Alternifolia, Silica, Hydrogenated C12-18 Triglycerides.


E-shop
1 balenie obsahuje 10 vaginálnych čapíkov s obsahom kyseliny hyaluronovej


Hyalosan vaginálny gél

Zdravotnícka pomôcka
 

HYALOSAN vaginálny gél s kyselinou hyaluronovou udržuje prirodzene vlhké a vďaka obsahu kyseliny mliečnej mierne kyslé prostredie vaginálnej sliznice.

Používa sa na podporu regenerácie a obnovu prirodzeného stavu vaginálnej sliznice pri ťažkostiach spôsobených:

  • vaginálnou suchosťou spojenou s hormonálnymi zmenami vo všetkých fázach života ženy, predovšetkým v období menopauzy, po pôrode, pri dojčení, po chemoterapii a rádioterapii, či gynekologických operáciách,
  • atrofiou vaginálnej sliznice a epitelu, prejavujúcej sa svrbením, pálením, začervenaním, alebo nepríjemnými pocitmi pri pohlavnom styku.

 

HYALOSAN vaginálny gél je možné použiť aj ako lubrikačný gél pri nedostatočnom zvlhčení pri pohlavnom styku.


Návod na použitieE-shop
10 túb s aplikátorom á 7,5 ml


Hyalosan lubrikačný gél

Zdravotnícka pomôcka
 

Hyalosan lubrikačný gél s kyselinou hyaluronovou je zdravotnícka pomôcka na zachovanie prirodzenej vlhkosti vaginálnej sliznice a na spríjemnenie a obohatenie intímnych zážitkov. Kyselina hyaluronová podporuje prirodzené mechanizmy zvlhčenia vaginálnej sliznice. Lubrikačný gél Hyalosan odstraňuje nepríjemné bolestivé pocity pri nedostatočnom zvlhčení a zároveň podporuje regeneráciu a obnovu prirodzeného stavu vaginálnej sliznice. Je možné použiť ho spoločne s kondómom. Lubrikačný gél je tiež vhodný na ľahšie zavádzanie teplomeru alebo menštruačných tampónov do pošvy. Je založený na vodnej báze, neobsahuje parfumy, oleje ani farbivá. Nezanecháva škvrny. Nevstrebáva sa do organizmu. Nenahrádza antikoncepciu.


Návod na použitie:
Odstráňte fóliu z uzáveru tuby, vytlačte primerané množstvo prípravku a aplikujte na už nasadený kondóm alebo priamo na sliznicu pohlavných orgánov.

Nepoužívajte, ak je obal porušený.
Spotrebujte do 3 mesiacov po otvorení.
Odkladajte mimo dosahu detí.Ingredients: Sodium Hyaluronate, Glycerin, Propylene Glycol, Benzoic Acid, Hydroxyethylcellulose, Aqua.Hyalosan intimní mycí gel

Jemný umývací gél s kyselinou hyaluronovou a šetrnými aktívnymi umývacími látkami na každodennú starostlivosť o intímne partie ženy. Gél je určený na pravidelnú intímnu hygienu a vďaka obsahu kyseliny mliečnej udržuje prirodzené pH intímnych partií.

Hyalosan umývací gél nevysušuje, ale naopak účinkom kyseliny hyaluronovej upokojuje a zanecháva pokožku dokonale čistú, jemnú a prirodzene hydratovanú. Nevyhnutný pomocník na intímny komfort každej ženy.

Ingredients: Aqua, Sodium Cocoamphoacetate, Lauryl Glucoside, Glycerin, Lactic Acid, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Chlorhexidine Digluconate, Sodium Hyaluronate, Parfum, Potassium Sorbate, CI 17200.


E-shop
200 ml


Hyalosan intímna umývacia pena pre ženy

Jemná umývacia pena s kyselinou hyaluronovou, extraktom z dubovej kôry a šetrnými aktívnymi umývacími látkami na každodennú starostlivosť o intímne partie ženy (vhodné aj v období šestonedelia). Pena je určená na pravidelnú intímnu hygienu a vďaka obsahu kyseliny mliečnej udržuje prirodzené pH intímnych partií. Dubová kôra má sťahujúce účinky na pokožku, čím urýchľuje jej prirodzenú regeneráciu.

Nevysušuje, ale naopak účinkom kyseliny hyaluronovej upokojuje a zanecháva pokožku dokonale čistú, jemnú a prirodzene hydratovanú.

Nevyhnutný pomocník na intímny komfort každej ženy.

Ingredients: Aqua, Sodium Cocoamphoacetate, Cocamidopropyl Betaine, Alcohol denat., Quercus Robur Bark Extract, Panthenol, Lactic Acid, Polysorbate 20, Hamamelis Virginiana Leaf Extract, Propylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum.


E-shop
150 ml