Hyalosan


Zdravotnícke pomôcky a kozmetika radu Hyalosan obsahujú biologicky účinnú kyselinu hyaluronovú, prípadne tiež i kyselinu mliečnu. Kyselina hyaluronová je dôležitou prirodzenou súčasťou radu tkanív ľudského tela vrátane kože a slizníc. V prostredí pošvy vytvára ochranný gél, ktorý bezprostredne chráni a zvlhčuje sliznicu, podporuje prirodzené mechanizmy zvlhčenia vaginálnej sliznice a urýchľuje prirodzený proces jej regenerácie. Pôsobí tiež preventívne proti stenčeniu vaginálnej sliznice a podporuje jej obnovu v období prirodzenej alebo chemoterapiou či chirurgickým zákrokom vyvolanej menopauzy. Kyselina mliečna je za fyziologických podmienok produkovaná baktériami, ktoré kolonizujú vaginálnu sliznicu. Zaisťuje kyslé prostredie pošvy, ktorým spätne podporuje rast tejto prirodzenej bakteriálnej mikroflóry a zároveň vytvára nepriaznivé podmienky pre výskyt nežiaducich mikroorganizmov.Zobrazit i ostatní produkty z této řady:

Hyalosan vaginálny gél

Zdravotnícka pomôcka
 

Hyalosan vaginálny gél s kyselinou hyaluronovou udržuje prirodzene vlhké a vďaka obsahu kyseliny mliečnej mierne kyslé prostredie vaginálnej sliznice. Používa sa na podporu regenerácie a obnovu prirodzeného stavu vaginálnej sliznice pri ťažkostiach spôsobených:

  • vaginálnou suchosťou spojenou s hormonálnymi zmenami vo všetkých fázach života ženy, predovšetkým v období menopauzy, po pôrode, pri dojčení, po chemoterapii a rádioterapii, či gynekologických operáciách 
  • atrofiou vaginálnej sliznice a epitelu, prejavujúcej sa svrbením, pálením, začervenaním, alebo nepríjemnými pocitmi pri pohlavnom styku.

Možno ho použiť aj ako lubrikačný gél pri nedostatočnom zvlhčení pri pohlavnom styku. Určený len na vaginálne použitie.


Návod k použitie:
Pred použitím si dôkladne umyte ruky a skontrolujte neporušenosť ochrannej fólie tuby. Po vybratí tuby z ochrannej fólie odstráňte uzáver vaginálneho aplikátora. Aplikujte v ľahu. Vložte aplikátor čo najhlbšie do pošvy a stlačením vytlačte obsah tuby. Aplikátor vyberte za stáleho stisku, aby sa gél nenasal späť do tuby. Po aplikácii zostaňte niekoľko minút v ľahu na chrbte, aby gél rovnomerne pokryl sliznicu pošvy. Na záver si opäť umyte ruky.


Dávkovanie:
Prvých desať dní sa používa 1 tubička denne, potom každý druhý až tretí deň, najmenej po dobu 5 až 6 týždňov. Ako prevencia ťažkostí je Hyalosan vaginálny gél vhodný aj pre dlhodobé používanie v dávkovaní 1 až 2 tubičky týždenne.Ingredients: Sodium Hyaluronate, Lactic Acid, Glycerin, Hydroxyethylcellulose, Sodium Benzoate, Aqua.


E-shop
10 túb s aplikátorom á 7,5 ml