Hyalosan


Zdravotnícke pomôcky a kozmetika radu Hyalosan obsahujú biologicky účinnú kyselinu hyaluronovú, prípadne tiež i kyselinu mliečnu. Kyselina hyaluronová je dôležitou prirodzenou súčasťou radu tkanív ľudského tela vrátane kože a slizníc. V prostredí pošvy vytvára ochranný gél, ktorý bezprostredne chráni a zvlhčuje sliznicu, podporuje prirodzené mechanizmy zvlhčenia vaginálnej sliznice a urýchľuje prirodzený proces jej regenerácie. Pôsobí tiež preventívne proti stenčeniu vaginálnej sliznice a podporuje jej obnovu v období prirodzenej alebo chemoterapiou či chirurgickým zákrokom vyvolanej menopauzy. Kyselina mliečna je za fyziologických podmienok produkovaná baktériami, ktoré kolonizujú vaginálnu sliznicu. Zaisťuje kyslé prostredie pošvy, ktorým spätne podporuje rast tejto prirodzenej bakteriálnej mikroflóry a zároveň vytvára nepriaznivé podmienky pre výskyt nežiaducich mikroorganizmov.Zobraziť aj ostatné produkty tohto radu

Hyalosan lubrikačný gél s kyselinou hyaluronovou

Zdravotnícka pomôcka
 

HYALOSAN lubrikačný gél s kyselinou hyaluronovou je zdravotnícka pomôcka určená na lubrikáciu sliznice vedúcej k:

  • odstráneniu nepríjemných pocitov pri nedostatočnej lubrikácií sliznice,
  • uľahčeniu merania rektálnej teploty alebo zavedeniu tampónu do pošvy.

Pomôcka je určená na použitie laickými osobami – dospelými mužmi i ženami alebo na použitie zdravotníckymi pracovníkmi pri meraní teploty.
Môže sa použiť spoločne s kondómom.
 

Zloženie: Sodium Hyaluronate (min. 0,05 %), Glycerin (min. 3 %), Propylene Glycol (min. 4 %), Benzoic Acid, Hydroxyethylcellulose (min. 1,5 %), Aqua (min. 85 %).

Prečítajte si pozorne návod na použitie.E-shop
50 ml