Bylinné masti


Nechtík, kostihoj, rumanček, arnika, skorocel a rakytník sú významné liečivé byliny používané v tradičnej ľudovej medicíne počas celých stáročí. Z nechtíka lekárskeho (Calendula offi cinalis) sa zbiera kvet, z ktorého sa pripravujú odvary, nálevy a extrakty. Z kostihoja lekárskeho (Symphytum officinale) sa zbierajú listy, ale častejšie koreň rastliny. Jednou z účinných zložiek byliny je alantoín, ktorý sa používa v liečivých i kozmetických prípravkoch. Z rumančeka kamilkového (Matricaria recutita) sa používa usušený kvetný úbor bez prímesí stoniek a listov. Z arniky horskej (Arnica montana) sa používajú hlavne olejové silice z kvetov. Z rakytníka rešetliakového (Hippophea rhamnoides) sa používa olej z plodov lisovaný za studena. Zo skorocelu kopijovitého (Plantago lanceolata) sa využívajú hlavne listy pre svoje blahodarné účinky.


Zobrazit i ostatní produkty z této řady:

Arnikový gél

Ľahko vstrebateľný masážny gél s obsahom olejového extraktu kvetu arniky horskej (Arnica montana) a esenciálnych silíc – mätovej, levanduľovej, rozmarínovej a medovkovej je vhodný na masáže, ktoré majú priaznivý vplyv pri pocitoch únavy svalov. Vďaka svojmu zloženiu pôsobí chladivo a dodáva pokožke osviežujúci pocit.

Použitie: Aplikujte potrebné množstvo na pokožku a krúživými pohybmi vmasírujte.

Nepoužívajte pre deti do 3 rokov. Uchovávajte mimo dosahu detí. Pri použití sa vyhnite kontaktu s očami.

Ingredients: Aqua, Polysorbate 20, Helianthus Annuus Seed Oil, Alcohol denat., Arnica Montana Flower Extract, Menthol, Camphor, Mentha Piperita Oil, Lavandula Hybrida Oil, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil, Cymbopogon Winterianus Herb Extract, Carbomer, Triethanolamine, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Beta-Carotene, Zea Mays Oil, Linalool, Limonene, Citronellol, Geraniol.


E-shop
75 ml