Bylinné masti


Nechtík, kostihoj, rumanček, arnika, skorocel a rakytník sú významné liečivé byliny používané v tradičnej ľudovej medicíne počas celých stáročí. Z nechtíka lekárskeho (Calendula offi cinalis) sa zbiera kvet, z ktorého sa pripravujú odvary, nálevy a extrakty. Z kostihoja lekárskeho (Symphytum officinale) sa zbierajú listy, ale častejšie koreň rastliny. Jednou z účinných zložiek byliny je alantoín, ktorý sa používa v liečivých i kozmetických prípravkoch. Z rumančeka kamilkového (Matricaria recutita) sa používa usušený kvetný úbor bez prímesí stoniek a listov. Z arniky horskej (Arnica montana) sa používajú hlavne olejové silice z kvetov. Z rakytníka rešetliakového (Hippophea rhamnoides) sa používa olej z plodov lisovaný za studena. Zo skorocelu kopijovitého (Plantago lanceolata) sa využívajú hlavne listy pre svoje blahodarné účinky.

Arniková masť

Arniková masť Dr. Müller Pharma je tradičný prípravok s obsahom štandardizovaného olejového extraktu z kvetov arniky horskej (Arnica montana) získaného šetrným postupom zaručujúcim vysoký obsah účinných látok. Obsahové látky arniky horskej, hlavne silice, majú veľmi priaznivé účinky na pokožku pri pocitoch únavy svalov a končatín.
Arniková masť je vhodná na masáže a starostlivosť o pokožku, osviežuje unavené nohy. Masáže prípravkom napomáhajú uvoľnenie svalového napätia. Masť je tiež vhodná na zvláčnenie a upokojenie pokožky podráždenej akýmkoľvek spôsobom (vetrom, mrazom, slnkom). Uvoľňuje svalové napätie a osviežuje unavené nohy. Vďaka vysokému obsahu glycerínu a včelieho vosku veľmi dobre premasťuje pokožku.
Aplikuje sa niekoľkokrát denne podľa potreby.Ingredients: Aqua, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Paraffin, Cera Alba, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Helianthus Annuus Seed Oil, Arnica Montana Flower Extract, Ethylhexyl Stearate, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Magnesium Sulfate, Caprylic/Capric Triglyceride, Beta-Carotene, Zea Mays Oil.


E-shop
50 ml


Rakytníková masť

Rakytníková masť Dr. Müller Pharma je tradičný prípravok s obsahom 100 %-ného panenského rakytníkového oleja lisovaného za studena. Rakytník rešetliakový obsahuje celý rad biologicky aktívnych látok, ktoré majú priaznivé účinky na podráždenú pokožku (napr. slnkom, mrazom, vetrom, ožiarením).
Masť vďaka vysokému obsahu glycerínu a rakytníkového oleja výborne premasťuje pokožku. Aplikuje sa niekoľkokrát denne podľa potreby. Na zvýšenie účinku je vhodné nechať masť pôsobiť cez noc.Ingredients: Aqua, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Paraffin, Cera Alba, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Hippophae Rhamnoides Fruit Oil, Ethylhexyl Stearate, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Magnesium Sulfate, Caprylic/Capric Triglyceride.


E-shop
50 ml


Rumančeková masť TRADIČNÁ

Rumančeková masť Dr. Müller Pharma je tradičný prípravok s obsahom šetrne destilovanej silice z kvetov rumančeka kamilkového (Matricaria recutita) so štandardizovaným obsahom účinných látok alfa-bisabololu a chamazulénu.
Obsahové látky silice rumančeka majú veľmi priaznivé účinky na pokožku podráždenú akýmkoľvek spôsobom (napr. slnkom, mrazom, vetrom, ožiarením). Masť vďaka svojmu mastnému masťovému základu a vysokému obsahu rumančekovej silice dôkladne premasťuje pokožku a zanecháva na pokožke mastný film.
Aplikuje sa niekoľkokrát denne podľa potreby.Ingredients: Petrolatum, Paraffinum Liquidum, Chamomilla Recutita Flower Oil, Lanolin, Cera Alba.


E-shop
50 ml


Nechtíkova masť

Tradičný prípravok s obsahom štandardizovaného olejového a liehového extraktu kvetu nechtíka lekárskeho (Calendula officinalis), získaného šetrným postupom, zaručujúcim vysoký obsah účinných látok. Vďaka tomu masť obsahuje úplné spektrum látok nechtíka, čím je zaručená jej vysoká a komplexná účinnosť.
Nechtíková masť Dr. Müller Pharma je vhodná na masáže, na starostlivosť o pokožku negatívne ovplyvnenú faktormi vonkajšieho prostredia (slnkom, vetrom, mrazom) alebo v prípade suchej kože nôh, rúk či pier.
Aplikuje sa niekoľkokrát denne podľa potreby.Ingredients: Aqua, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Paraffin, Cera Alba, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Alcohol denat., Ethylhexyl Stearate, Tocopheryl Acetate, Sorbitan Oleate, Calendula Officinalis Flower Extract, Helianthus Annuus Seed Oil, Tocopherol, Beta-Carotene, Zea Mays Oil, Magnesium Sulfate, Caprylic/Capric Triglyceride, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Hydrogenated Castor Oil.


E-shop
50 ml


Dubová kôra masť

Tradičný prípravok s obsahom extraktu kôry duba (Quercus robur), získaného šetrným postupom zaručujúcim vysoký obsah účinných látok. Osvedčený masťový základ napomáha zvláčnenie a premastenie kože v mieste aplikácie.
Podlľa potreby použite niekoľkokrát denne.Ingredients: Glycerin, Aqua, Paraffinum Liquidum, Alcohol denat., Quercus Robur Bark Extract, Paraffin, Cera Alba, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Ethylhexyl Stearate, Sorbitan Oleate, Magnesium Sulfate, Caprylic/Capric Triglyceride, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Hydrogenated Castor Oil.


E-shop
50 ml


Kostihojová masť

Tradičný prípravok s obsahom štandardizovaného liehového extraktu kostihoja lekárskeho (Symphytum officinale) získaného šetrným postupom, zaručujúcim vysoký obsah a kompletné spektrum účinných látok. Obsahové látky kostihoja majú celkovo priaznivé účinky na kožu.
Kostihojová masť Dr. Müller Pharma je vhodná na masáže unavených svalov a na celkovú starostlivosť o pokožku. Masáže prípravkom priaznivo prispievajú k regenerácii organizmu.
Aplikuje sa niekoľkokrát denne podľa potreby.Ingredients: Aqua, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Paraffin, Cera Alba, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Alcohol denat., Ethylhexyl Stearate, Sorbitan Oleate, Tocopheryl Acetate, Symphytum Officinale Rhizome/Root Extract, Magnesium Sulfate, Caprylic/Capric Triglyceride, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Hydrogenated Castor Oil.


E-shop
50 ml


Gél dubová kôra

Tradičný prípravok s obsahom štandardného liehového extraktu kôry duba (Quercus robur), získaného šetrným postupom zaručujúcim vysoký obsah účinných látok. Vďaka tomu gél obsahuje široké spektrum obsahových látok dubovej kôry, čím je zaručená jeho vysoká a komplexná účinnosť.Ingredients: Aqua, Alcohol denat., Quercus Robur Bark Extract, Eugenia Caryophyllus Flower Oil, Allantoin, Panthenol, Carbomer, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Triethanolamine, Eugenol.


E-shop
75 ml


Rumančeková masť

Rumančeková masť Dr. Müller Pharma je tradičný prípravok s obsahom šetrne destilovanej silice z kvetov rumančeka kamilkového (Matricaria recutita) so štandardizovaným obsahom účinných látok alfa-bisabololu a chamazulénu.
Obsahové látky silice rumančeka majú veľmi priaznivé účinky na pokožku podráždenú akýmkoľvek spôsobom (napr. slnkom, mrazom, vetrom, ožiarením). Masť vzhľadom na vysoký obsah glycerínu a vďaka špeciálnej formulácii a obsahu makadamového oleja a včelieho vosku výborne premasťuje pokožku.
Aplikuje sa niekoľkokrát denne podľa potreby.Ingredients: Aqua, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Paraffin, Ethylhexyl Stearate, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Cera Alba, Macadamia Integrifolia/Tetraphylla Seed Oil, Tocopherol, Chamomilla Recutita Flower Oil, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Magnesium Sulfate, Hydrogenated Castor Oil, Disodium EDTA.


E-shop
50 ml


Arnikový gél

Ľahko vstrebateľný masážny gél s obsahom olejového extraktu kvetu arniky horskej (Arnica montana) a esenciálnych silíc – mätovej, levanduľovej, rozmarínovej a medovkovej je vhodný na masáže, ktoré majú priaznivý vplyv pri pocitoch únavy svalov. Vďaka svojmu zloženiu pôsobí chladivo a dodáva pokožke osviežujúci pocit.

Použitie: Aplikujte potrebné množstvo na pokožku a krúživými pohybmi vmasírujte.

Nepoužívajte pre deti do 3 rokov. Uchovávajte mimo dosahu detí. Pri použití sa vyhnite kontaktu s očami.

Ingredients: Aqua, Polysorbate 20, Helianthus Annuus Seed Oil, Alcohol denat., Arnica Montana Flower Extract, Menthol, Camphor, Mentha Piperita Oil, Lavandula Hybrida Oil, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil, Cymbopogon Winterianus Herb Extract, Carbomer, Triethanolamine, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Beta-Carotene, Zea Mays Oil, Linalool, Limonene, Citronellol, Geraniol.


E-shop
75 ml