Bylinné masti


Nechtík, kostihoj, rumanček, arnika, skorocel a rakytník sú významné liečivé byliny používané v tradičnej ľudovej medicíne počas celých stáročí. Z nechtíka lekárskeho (Calendula offi cinalis) sa zbiera kvet, z ktorého sa pripravujú odvary, nálevy a extrakty. Z kostihoja lekárskeho (Symphytum officinale) sa zbierajú listy, ale častejšie koreň rastliny. Jednou z účinných zložiek byliny je alantoín, ktorý sa používa v liečivých i kozmetických prípravkoch. Z rumančeka kamilkového (Chamomilla recutita) sa používa usušený kvetný úbor bez prímesí stoniek a listov. Z arniky horskej (Arnica montana) sa používajú hlavne olejové silice z kvetov. Z rakytníka rešetliakového (Hippophea rhamnoides) sa používa olej z plodov lisovaný za studena. Zo skorocelu kopijovitého (Plantago lanceolata) sa využívajú hlavne listy pre svoje blahodarné účinky.

Nechtíkova masť

Tradičný prípravok s obsahom štandardizovaného olejového a liehového extraktu kvetu nechtíka lekárskeho (Calendula officinalis), získaného šetrným postupom, zaručujúcim vysoký obsah účinných látok. Vďaka tomu masť obsahuje úplné spektrum látok nechtíka, čím je zaručená jej vysoká a komplexná účinnosť.
Nechtíková masť Dr. Müller Pharma je vhodná na masáže, na starostlivosť o pokožku negatívne ovplyvnenú faktormi vonkajšieho prostredia (slnkom, vetrom, mrazom) alebo v prípade suchej kože nôh, rúk či pier.
Aplikuje sa niekoľkokrát denne podľa potreby.E-shop
50 ml


Kostihojová masť

Tradičný prípravok s obsahom štandardizovaného liehového extraktu kostihoja lekárskeho (Symphytum officinale) získaného šetrným postupom, zaručujúcim vysoký obsah a kompletné spektrum účinných látok. Obsahové látky kostihoja majú celkovo priaznivé účinky na kožu.
Kostihojová masť Dr. Müller Pharma je vhodná na masáže unavených svalov a na celkovú starostlivosť o pokožku. Masáže prípravkom priaznivo prispievajú k regenerácii organizmu.
Aplikuje sa niekoľkokrát denne podľa potreby.E-shop
50 ml


Rumančeková masť

Rumančeková masť Dr. Müller Pharma je tradičný prípravok s obsahom šetrne destilovanej silice z kvetov rumančeka kamilkového (Matricaria recutita) so štandardizovaným obsahom účinných látok alfa-bisabololu a chamazulénu.
Obsahové látky silice rumančeka majú veľmi priaznivé účinky na pokožku podráždenú akýmkoľvek spôsobom (napr. slnkom, mrazom, vetrom, ožiarením). Masť vzhľadom na vysoký obsah glycerínu a vďaka špeciálnej formulácii a obsahu makadamového oleja a včelieho vosku výborne premasťuje pokožku.
Aplikuje sa niekoľkokrát denne podľa potreby.E-shop
50 ml


Arniková masť

Arniková masť Dr. Müller Pharma je tradičný prípravok s obsahom štandardizovaného olejového extraktu z kvetov arniky horskej (Arnica montana) získaného šetrným postupom zaručujúcim vysoký obsah účinných látok. Obsahové látky arniky horskej, hlavne silice, majú veľmi priaznivé účinky na pokožku pri pocitoch únavy svalov a končatín.
Arniková masť je vhodná na masáže a starostlivosť o pokožku, osviežuje unavené nohy. Masáže prípravkom napomáhajú uvoľnenie svalového napätia. Masť je tiež vhodná na zvláčnenie a upokojenie pokožky podráždenej akýmkoľvek spôsobom (vetrom, mrazom, slnkom). Uvoľňuje svalové napätie a osviežuje unavené nohy. Vďaka vysokému obsahu glycerínu a včelieho vosku veľmi dobre premasťuje pokožku.
Aplikuje sa niekoľkokrát denne podľa potreby.E-shop
50 ml


Rakytníková masť

Rakytníková masť Dr. Müller Pharma je tradičný prípravok s obsahom 100 %-ného panenského rakytníkového oleja lisovaného za studena. Rakytník rešetliakový obsahuje celý rad biologicky aktívnych látok, ktoré majú priaznivé účinky na podráždenú pokožku (napr. slnkom, mrazom, vetrom, ožiarením).
Masť vďaka vysokému obsahu glycerínu a rakytníkového oleja výborne premasťuje pokožku. Aplikuje sa niekoľkokrát denne podľa potreby. Na zvýšenie účinku je vhodné nechať masť pôsobiť cez noc.E-shop
50 ml


Rumančeková masť TRADIČNÁ

Rumančeková masť Dr. Müller Pharma je tradičný prípravok s obsahom šetrne destilovanej silice z kvetov rumančeka kamilkového (Matricaria recutita) so štandardizovaným obsahom účinných látok alfa-bisabololu a chamazulénu.
Obsahové látky silice rumančeka majú veľmi priaznivé účinky na pokožku podráždenú akýmkoľvek spôsobom (napr. slnkom, mrazom, vetrom, ožiarením). Masť vďaka svojmu mastnému masťovému základu a vysokému obsahu rumančekovej silice dôkladne premasťuje pokožku a zanecháva na pokožke mastný film.
Aplikuje sa niekoľkokrát denne podľa potreby.E-shop
50 ml


Skorocelová masť

Skorocelová masť je tradičný prípravok vhodný na starostlivosť o pokožku s obsahom extraktu listu skorocelu kopijovitého. Obsahové látky skorocelu majú priaznivé upokojujúce účinky na pokožku pri rôznych problémoch spôsobených podráždením, napr. poštípanie hmyzom alebo po opaľovaní.
Masť je vhodná i na masáže unavených nôh a rúk. Vďaka vysokému obsahu glycerínu a včelieho vosku dobre premasťuje pokožku.
Aplikujte niekoľkokrát denne podľa potreby.
Konopná masť

Dr. Müller konopná masť je tradičný prípravok s obsahom konopného oleja a aktívnej látky kanabidiolu (CBD). Vďaka svojmu jedinečnému zloženiu má upokojujúce a regeneračné účinky na pokožku. Výnimočná látka kanabidiol (CBD) patrí medzi prírodné kanabinoidy, získavané z rastliny konopa. Prispieva k upokojujúcim účinkom masti a jej priaznivému pôsobeniu pri masáži na rýchlejšiu regeneráciu unavených svalov.
Konopný olej bohatý na esenciálne mastné kyseliny vyživuje suchú, citlivú a inak problematickú pokožku. Osvedčený masťový základ napomáha zvláčneniu a premasteniu kože v mieste aplikácie a vďaka vysokému obsahu glycerínu i k udržaniu jej prirodzenej vlhkosti.
Podľa potreby aplikujte niekoľkokrát denne.


Dubová kôra masť

Tradičný prípravok s obsahom extraktu kôry duba (Quercus robur), získaného šetrným postupom zaručujúcim vysoký obsah účinných látok. Osvedčený masťový základ napomáha zvláčnenie a premastenie kože v mieste aplikácie.
Podlľa potreby použite niekoľkokrát denne.E-shop
50 ml