Olej čajovníka austrálskeho


Esenciálny olej z divoko rastúcich stromov (Melaleuca alternifolia) nízkeho vzrastu z východného pobrežia Austrálie je používaný austrálskymi domorodcami na liečenie množstva ochorení už tisíce rokov. Dnes sú zdrojom oleja čajovníka austrálskeho – Tea Tree Oil (TTO) – rastliny pestované na plantážach.

Využívajú sa jeho vynikajúce antibakteriálne, antimykotické a protizápalové účinky v medicíne i v kozmetike. TTO pôsobí proti širokému spektru baktérií a prispieva k zvýšenej odolnosti organizmu. Veľmi dôležitá je jeho kvalita, lebo nie všetky oleje majú vysoký obsah účinných látok (predovšetkým 4-Terpineolu). Dr. Müller Pharma používa do svojich výrobkov zásadne najkvalitnejší farmaceutický Tea Tree Oil.


Zobraziť aj ostatné produkty tohto radu

Krém s olejom čajovníka austrálskeho

Krém s olejem čajovníka austrálskeho je vhodný na pravidelnú starostlivosť o pleť so sklonom k akné a k iným dermatologickým problémom. Obsahuje aktívne látky (makadamový, jojobový a avokádový olej a vitamín E), ktoré sa starajú o pleť a udržujú ju vláčnu. Olej čajovníka austrálskeho (Tea Tree Oil) účinne pôsobí pri prejavoch akné.Ingredients: Aqua, Paraffinum Liquidum, Cetearyl Ethylhexanoate, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Macadamia Integrifolia/Tetraphylla Seed Oil, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Cetearyl Alcohol, Sorbitan Oleate, Polysorbate 80, Glycerin, Panthenol, Tocopheryl Acetate, PEG-26 Jojoba Acid, PEG-26 Jojoba Alcohol, PEG-11 Avocado Glycerides, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Parfum, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Isoeugenol, Amyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Benzyl Salicylate.


E-shop
30 ml