Olej čajovníka austrálskeho


Esenciálny olej z divoko rastúcich stromov (Melaleuca alternifolia) nízkeho vzrastu z východného pobrežia Austrálie je používaný austrálskymi domorodcami na liečenie množstva ochorení už tisíce rokov. Dnes sú zdrojom oleja čajovníka austrálskeho – Tea Tree Oil (TTO) – rastliny pestované na plantážach.

Využívajú sa jeho vynikajúce antibakteriálne, antimykotické a protizápalové účinky v medicíne i v kozmetike. TTO pôsobí proti širokému spektru baktérií a prispieva k zvýšenej odolnosti organizmu. Veľmi dôležitá je jeho kvalita, lebo nie všetky oleje majú vysoký obsah účinných látok (predovšetkým 4-Terpineolu). Dr. Müller Pharma používa do svojich výrobkov zásadne najkvalitnejší farmaceutický Tea Tree Oil.


Zobraziť aj ostatné produkty tohto radu

Prírodné glycerínové mydlo s TTO

Čisté prírodné neparfumované mydlo obsahuje 1 % oleja a 0,5 % lístkov čajovníka austrálskeho. Tea Tree Oil dáva tomuto jemnému mydlu dlhotrvajúci dezodoračný účinok a obsiahnuté lístky pôsobia ako prírodný peelingový prostriedok. Mydlo pôsobí zvlášť blahodarne u osôb s problematickou pleťou so sklonom k akné a iným dermatologickým problémom. Odporúčané na denné umývanie pokožky celého tela. Mydlo je vhodné pre celú rodinu.Ingredients: Sodium Palmate, Sodium Palm Kernelate, Aqua, Glycerin, Sorbitol, Palm Kernel Acid, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Melaleuca Alternifolia Leaf Powder, Sodium Chloride, Propylene Glycol, Potassium Palmate, Potassium Palm Kernelate, Pentasodium Pentetate, Tetrasodium Etidronate, Limonene, CI 42090.


E-shop
100 g