Olej čajovníka austrálskeho


Esenciálny olej z divoko rastúcich stromov (Melaleuca alternifolia) nízkeho vzrastu z východného pobrežia Austrálie je používaný austrálskymi domorodcami na liečenie množstva ochorení už tisíce rokov. Dnes sú zdrojom oleja čajovníka austrálskeho – Tea Tree Oil (TTO) – rastliny pestované na plantážach.

Využívajú sa jeho vynikajúce antibakteriálne, antimykotické a protizápalové účinky v medicíne i v kozmetike. TTO pôsobí proti širokému spektru baktérií a prispieva k zvýšenej odolnosti organizmu. Veľmi dôležitá je jeho kvalita, lebo nie všetky oleje majú vysoký obsah účinných látok (predovšetkým 4-Terpineolu). Dr. Müller Pharma používa do svojich výrobkov zásadne najkvalitnejší farmaceutický Tea Tree Oil.


Zobraziť aj ostatné produkty tohto radu

Čistiaci gél na tvár s TTO

Jemný čistiaci gél s olejom čajovníka austrálskeho je určený na každodennú starostlivosť o mastnú pleť a o pleť mladistvých so sklonom k akné a iným dermatologickým problémom. Zmes jemných čistiacich látok rastlinného pôvodu dokonale odstraňuje z pleti nečistoty, nadbytočnú mastnotu a zvyšky mejkapu bez nežiaduceho vysušovania. Olej čajovníka austrálskeho uvoľňuje póry, ktoré sa podieľajú na vzniku akné a upokojuje prejavy akné. Používa sa miesto mydla. Najlepšie výsledky dosiahnete súčasným používaním TTO pleťového tonika Dr. Müller Pharma.Ingredients: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, PEG-8, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Cocamidopropyl Betaine, Disodium Laureth Sulfosuccinate, PEG-9 Cocoglycerides, Cocamide DEA, PEG-10 Olive Glycerides, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Lactic Acid, Sodium Chloride, Limonene.


E-shop
150 ml