IchthyoCare


Biely ichthamol, účinná zložka prípravkov IchthyoCare Dr. Müller Pharma, je svetlá forma sulfonovaného bridlicového oleja. Kým na neutralizáciu bežného tmavého ichthamolu sa používa amoniak a produkt potom obsahuje jeho nezanedbateľné množstvo, biely ichthamol je neutralizovaný organizmu bližšími sodnými iónmi a neobsahuje žiadnu voľnú bázu, ktorá by mohla prispievať k dráždeniu pokožky. Jeho prednosťou je lepšia rozpustnosť vo vode, vyššia čistota a teda svetlejšia farba a lepšia dermálna znášanlivosť. Je tiež aktívnejší proti kvasinkám a plesniam, ktoré sú jedným z pôvodcov lupín na pokožke hlavy.

IchthyoCare šampón proti lupinám

Šampón s bielym ichthamolom sa vďaka priaznivému pôsobeniu odporúča používať na starostlivosť o pokožku hlavy pri nadmernom mastení hlavy spojenom so svrbením a zvýšenou tvorbou lupín.
Je vhodný tiež ako podporný prostriedok na starostlivosť o pokožku hlavy pri psoriáze.

Použitie: Primerané množstvo šampónu naneste na mokré vlasy a masírujte pokožku vlasovej časti hlavy až do vytvorenia peny. Nechajte aspoň chvíľu pôsobiť, potom vlasy a pokožku dôkladne opláchnite. Na dosiahnutie optimálneho účinku je potrebné aplikovať šampón s bielym ichthamolom 2 až 3-krát týždenne počas asi 4 až 6 týždňov. Po tomto čase je vhodné používať šampón s bielym ichthamolom pravidelne 1-krát týždenne.Ingredients: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Ictasol, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Disodium Laureth Sulfosuccinate, PEG-9 Cocoglycerides, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, PEG-10 Olive Glycerides, Urea, Creatine, DMDM Hydantoin, Backhousia Citriodora Leaf Oil, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Sodium Chloride, Lactic Acid, Citral. Obsahuje formaldehyd.


E-shop
100 ml
200 ml


IchthyoCare pasta

Pasta s bielym ichthamolom 5 % je vhodná ako prostriedok následnej starostlivosti o problémovú pokožku. Vzhľadom na obsah oxidu zinočnatého pasta veľmi dobre pôsobí pri svrbení. Je veľmi dobre znášaná.

Prípravok nevyžaduje konzerváciu.

 Ingredients: Petrolatum, Zinc Oxide, Talc, Ictasol.


E-shop
30 ml


IchthyoCare masť

Masť s bielym ichthamolom 4 % je vhodná ako prostriedok následnej starostlivosti o problémovú pokožku, pri svrbení pokožky alebo začervenaní po pôsobení slnečného žiarenia. Odporúča sa tam, kde je potrebné premastenie pokožky. Je veľmi dobre znášaná.

Prípravok nevyžaduje konzerváciu.

 Ingredients: Petrolatum, Ictasol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Lanolin, Backhousia Citriodora Leaf Oil, Citral.


E-shop
30 ml


IchthyoCare mydlo

Mydlo s obsahom 2,5 % bieleho ichthamolu je prípravok na čistenie pokožky s problémami spojenými so vznikom svrbiacich ložísk pri rôznych dermatologických ťažkostiach.Ingredients: Sodium Palmate, Sodium Palm Kernelate, Aqua, Ictasol, Cetyl Alcohol, Cocamide MIPA, Glyceryl Stearate, Tetrasodium EDTA, Sodium Hydroxide, Sodium Carbonate, Citric Acid, Backhousia Citriodora Leaf Oil, Citral.


E-shop
90 g