Bylinné masti


Nechtík, kostihoj, rumanček, arnika, skorocel a rakytník sú významné liečivé byliny používané v tradičnej ľudovej medicíne počas celých stáročí. Z nechtíka lekárskeho (Calendula offi cinalis) sa zbiera kvet, z ktorého sa pripravujú odvary, nálevy a extrakty. Z kostihoja lekárskeho (Symphytum officinale) sa zbierajú listy, ale častejšie koreň rastliny. Jednou z účinných zložiek byliny je alantoín, ktorý sa používa v liečivých i kozmetických prípravkoch. Z rumančeka kamilkového (Chamomilla recutita) sa používa usušený kvetný úbor bez prímesí stoniek a listov. Z arniky horskej (Arnica montana) sa používajú hlavne olejové silice z kvetov. Z rakytníka rešetliakového (Hippophea rhamnoides) sa používa olej z plodov lisovaný za studena. Zo skorocelu kopijovitého (Plantago lanceolata) sa využívajú hlavne listy pre svoje blahodarné účinky.


Zobrazit i ostatní produkty z této řady:

Konopná masť

Dr. Müller konopná masť je tradičný prípravok s obsahom konopného oleja a aktívnej látky kanabidiolu (CBD). Vďaka svojmu jedinečnému zloženiu má upokojujúce a regeneračné účinky na pokožku. Výnimočná látka kanabidiol (CBD) patrí medzi prírodné kanabinoidy, získavané z rastliny konopa. Prispieva k upokojujúcim účinkom masti a jej priaznivému pôsobeniu pri masáži na rýchlejšiu regeneráciu unavených svalov.
Konopný olej bohatý na esenciálne mastné kyseliny vyživuje suchú, citlivú a inak problematickú pokožku. Osvedčený masťový základ napomáha zvláčneniu a premasteniu kože v mieste aplikácie a vďaka vysokému obsahu glycerínu i k udržaniu jej prirodzenej vlhkosti.
Podľa potreby aplikujte niekoľkokrát denne.