Bylinné masti


Nechtík, kostihoj, rumanček, arnika, skorocel a rakytník sú významné liečivé byliny používané v tradičnej ľudovej medicíne počas celých stáročí. Z nechtíka lekárskeho (Calendula offi cinalis) sa zbiera kvet, z ktorého sa pripravujú odvary, nálevy a extrakty. Z kostihoja lekárskeho (Symphytum officinale) sa zbierajú listy, ale častejšie koreň rastliny. Jednou z účinných zložiek byliny je alantoín, ktorý sa používa v liečivých i kozmetických prípravkoch. Z rumančeka kamilkového (Chamomilla recutita) sa používa usušený kvetný úbor bez prímesí stoniek a listov. Z arniky horskej (Arnica montana) sa používajú hlavne olejové silice z kvetov. Z rakytníka rešetliakového (Hippophea rhamnoides) sa používa olej z plodov lisovaný za studena. Zo skorocelu kopijovitého (Plantago lanceolata) sa využívajú hlavne listy pre svoje blahodarné účinky.


Zobrazit i ostatní produkty z této řady:

Skorocelová masť

Skorocelová masť je tradičný prípravok vhodný na starostlivosť o pokožku s obsahom extraktu listu skorocelu kopijovitého. Obsahové látky skorocelu majú priaznivé upokojujúce účinky na pokožku pri rôznych problémoch spôsobených podráždením, napr. poštípanie hmyzom alebo po opaľovaní.
Masť je vhodná i na masáže unavených nôh a rúk. Vďaka vysokému obsahu glycerínu a včelieho vosku dobre premasťuje pokožku.
Aplikujte niekoľkokrát denne podľa potreby.