Echinacea


Echinacea purpurea či echinacea purpurová, ktorá sa používa v tradičnej ľudovej medicíne v rôznych častiach sveta, je tiež známa pod názvom rudbekia. Echinacea bola tradičnou liečivou rastlinou severoamerických indiánov, ktorí ju nazývali slnečný klobúk a užívali ju na medicínske účely už pred 200 rokmi. Moderná euroamerická medicína ju začala používať na prelome 19. a 20. storočia, v USA bola echinacea zapísaná v roku 1926 do národného registra liekov. Najväčšej pozornosti po stránke výskumnej i po stránke praktického použitia sa jej ale dostalo v Európe, predovšetkým v Nemecku v 2. polovici 20. storočia, kde sa stala jednou z najviac používaných liečivých bylín. Z rastliny sú získavané silice, mastné kyseliny, fenolické látky a polysacharidy.


Zobrazit i ostatní produkty z této řady:

Müllerově echinaceove kvapky

Výživový doplnok v tekutej forme
 

Prípravok obsahuje čistý, šetrne pripravený extrakt z vňate kvitnúcej rastliny Echinacea purpurea. Echinacea podporuje imunitný systém a obranyschopnosť tela. O účinkoch obsiahnutých látok sa poraďte so svojím lekárnikom.

 

Zloženie: liehový extrakt vňate rastliny Echinacea purpurea, sladidlo (maltitol), konzervant (sorban draselný).

Obsah alkoholu: max. 30 % obj. Obsah sušiny extraktu echinacey: min. 3 %. Prípadný jemný sediment je prírodného pôvodu a nie je prekážkou pri užívaní prípravku.

 

Odporúčané dávkovanie:
2x – 3x denne 20 kvapiek. % RVH nestanovená.

Skladujte na suchom mieste pri teplote +5 °C až +25 °C. Po otvorení uchovávajte sirup dobre uzavretý v chlade a tme.

 

Neprekračujte odporúčané dávkovanie.  Nenahrádza pestrú stravu.  Nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy.  Nie je určené deťom.  Nadmerná konzumácia môže vyvolať laxatívne účinky.  Odkladajte mimo dosahu detí. 

Obsah: 100 ml